Prowadzi: Justyna Bielecka

13:00 – 15:30 | limit: 15 osób
Rejestracja możliwa przez formularz – do wyczerpania limitu miejsc.

W trakcie tych warsztatów będziemy eksperymentować z najbardziej rozpowszechnionym narzędziem wykorzystującym rozszerzoną rzeczywistość: filtrami na Instagram. Poznamy podstawy programu Spark AR – narzędzia do AR zaprojektowanego przez twórców Instagrama. Podczas wspólnej pracy stworzymy gotowe filtry oraz spróbujemy zrobić coś więcej, wykorzystując bardziej zaawansowane funkcjonalności śledzenie obiektów 3D w przestrzeni obok Ciebie. Uwaga: program Spark AR wymaga sprawnego komputera w systemie co najmniej Windows 10 (64 bit) lub MacOS 10.14+ oraz przynajmniej 4GB RAM.

Przygotuj się do warsztatów:
– ściągnij i zainstaluj program Spark AR https://sparkar.facebook.com/ar-studio/download/
oraz bezpłatną aplikację Spark AR Player z Google Play lub Apple Store
– załóż konto na Instagramie, które będzie połączone z kontem na Facebooku (do ustawienia w centrum kont w ustawieniach na instagramie)
– twój system i Instagram powinny być świeżo zaktualizowany
– przygotuj kabel USB to połączenia telefonu z komputerem

O prowadzącej:

Justyna Bielecka

Artystka multimedialna i projektantka graficzna, związana z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, gdzie pracuje jako realizatorka wideo przy czołowych tytułach, oraz z Agencją Icon, gdzie pracuje jako Creative/Graphic Designer zajmujący się głównie markami z branży fashion & beauty. Współtworzy również Immer Studio – niezależne multimedialne studio artystyczne skupiające się na projektach zacierających granice między sztuką a technologią. Justyna Bielecka jest szczególnie zainteresowana projektowaniem wideo do spektakli scenicznych i instalacji, w których łączą się różne dziedziny sztuki i zmysły. Motywuje ją idea immersji – całkowitego zanurzenia się w cyfrowej rzeczywistości, która jest impulsem do generowania indywidualnych doświadczeń.