Prowadzi: Dawid Marcinkowski i Katarzyna Kifert

13:00 – 15:30 | limit: 15 osób
Rejestracja możliwa przez formularz – do wyczerpania limitu miejsc.

Dawid i Kasia (The Kissinger Twins) pionierzy polskiego interactive storytellingu oraz zdobywcy The Webby Award 2020 za pierwszy interaktywny serial filmowy na Instagramie, pokażą w jaki sposób tworzyć interaktywne opowieści na social mediach.
Wrogowie pasywnego skrolowania i bezmyślnego gapienia się na kontent podsuwany przez algorytmy zaproponują alternatywę – szereg narracyjnych metod i strategii naginających Instagram do naszych potrzeb i wrażliwości. Omawiając zarówno własne (@jacktorrancetrip, @sufferosa, @theportaldiaries) jak i najciekawsze komercyjne projekty ze świata, pokażą nieznany szerzej storytellingowy underground na największej wizualnej platformie social media.

O prowadzących:

The Kissinger Twins

The Kissinger Twins czyli Katarzyna Kifert i Dawid Marcinkowski to duet artystyczno-reżyserski od prawie 20 lat eksperymentujący na styku narracji oraz technologii.
Ich filmy oraz projekty interaktywne prezentowane były na kilkudziesięciu festiwalach m.innymi SXSW, WRO, onedotzero, Geneva IFF, Vancouver IFF…
Dwukrotni zdobywcy The Webby Awards, w 2013 za projekt transmedialny The Trip oraz w 2020 za @Sufferosę – pierwszą interaktywną serię filmową na Instagramie.
Obecnie pracują nad debiutancką narracyjną grą video.