Z okazji obchodów setnych urodzin Stanisława Lema, często sięgającego do teorii gier, przygotowaliśmy interaktywną grę miejską. Citylighty w przestrzeni krakowskiego Starego Miasta staną się planszą, dzięki której przeżyjesz kosmiczne przygody!

E-LEM-ENTY to gra, która zabierze Cię w wirtualną podróż międzyplanetarną, inspirowaną niesamowitymi wyprawami kosmicznymi Ijona Tichego, bohatera Dzienników Gwiazdowych Stanisława Lema. W rozszerzonej rzeczywistości zaprojektowanych przez Ariego Dykiera animacji odkryjesz pięć planet, a na nich ukryte E-LEM-ENTY. Czy zdołasz skompletować je wszystkie? Nagroda jest zaskakująca i jedyna w swoim rodzaju!

 

Jak grać?

  • Znajdź w centrum Krakowa jedną z pięciu lokalizacji, w których znajdują się z interaktywne plakaty E-LEM-ENTY, umieszczone na citylightach wiat przystanków komunikacji miejskiej. Dokładne lokalizacje widzisz na poniższej mapie.
  • Aby rozpocząć grę, zeskanuj widoczny w prawym górnym rogu plakatu kod QR. W przeglądarce internetowej uruchomi się aplikacja. Nie musisz nic instalować.
  • Jedna lokalizacja to podróż na jedną planetę, na której możesz zdobyć jeden E-LEM-ENT.
  • Aby uruchomić animację, stań przed plakatem i kliknij w ikonkę z aparatem. Włączoną w ten sposób kamerę skieruj na plakat. Teraz możesz uruchomić animację w rozszerzonej rzeczywistości.
  • E-LEM-ENT widoczny na plakacie ukryty jest w animacji – tam go szukaj.
  • Gdy na ekranie zobaczysz E-LEM-ENT, czym prędzej w niego kliknij – w ten sposób zdobędziesz go, dzięki czemu podróż na tej planecie zostanie sfinalizowana i oznaczona jako zaliczona na Międzyplanetarnej Mapie.
  • Po odkryciu wszystkich planet i zdobyciu pięciu E-LEM-ENTÓW zdobędziesz wyjątkową nagrodę!

Udanej zabawy!

 

Lokalizacje citylightów na wiatach przystanków komunikacji miejskiej:

Teatr Słowackiego
Stary Kleparz
Plac Inwalidów
Dworzec Główny Wschodni i Zachodni

 

 

Gra miejska E-LEM-ENTY zrealizowała Fundacja Photon w ramach obchodów Roku Lema 2021.

Koncepcja:  Elwira Wojtunik, Zuraida Buter, Popesz Csaba Láng
Koordynacja: Popesz Csaba Láng
Animacje: Ari Dykier
UX: Keun Kindred
UI: Lena Malecha
Produkcja: Fundacja Photon

 

Fundacja Photon    Miasto Kraków