Total Refusal to otwarty kolektyw, który artystycznie zawłaszcza oraz poddaje krytyce współczesne gry wideo. Większość narracji mainstreamowych gier wykorzystuje wciąż te same, nieskończone pętle reakcyjnych tropów, co oznacza, że gatunek ten w dużej mierze nie jest w stanie zakwestionować wartości wyznawanych przez graczy i afirmuje hegemoniczne koncepcje moralne. Uznając, że gry cyfrowe nie wykorzystują swojego kulturowego potencjału, artyści starają się zawłaszczyć ich przestrzenie, by nadać im nowe znaczenie. Poruszając się w obrębie gier, ale odrzucając zaprogramowaną rozgrywkę, twórcy wykorzystują zastane zasoby, by przeprowadzić nowe działania, stworzyć alternatywne narracje i znaleźć „publiczne” przestrzenie o krytycznym potencjale.

Total Refusal to m.in. Robin Klengel, Leonhard Müllner oraz Michael Stumpf.

Robin Klengel to artysta, ilustrator i antropolog kultury. Od 2017 jest wiceprezesem Forum Stadtpark – interdyscyplinarnej przestrzeni dla sztuki i kultury.

Leonhard Müllner jest artystą wizualnym i badaczem mediów. Studiował sztukę wizualną oraz sztukę mediów. Obecnie pisze doktorat z kulturoznawstwa.

Michael Stumpf studiuje media, sztukę i teorię kultury na Uniwersytecie Sztuki i Wzornictwa Przemysłowego w Linzu. Wcześniej studiował filozofię na Uniwersytecie Wiedeńskim. Pracuje jako filozof, projektant i artysta.