Masterskaya 15 to studio nowej generacji, z siedzibą w Moskwie. Natalia Alfutova i Jaroslav Kravtsov stworzyli je jako think-tank dla rosyjskich artystów nowych mediów. Przedmiotem zainteresowania Masterskaya są metawers oraz ingerencja cyfrowych form życia w fizyczny świat, a także istnienie i samoidentyfikacja w świecie rozwijających się technologii cyfrowych, big data, wirtualnej rzeczywistości i sztucznej inteligencji.

Natalia Alfutova ukończyła matematykę na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym, reżyserię filmową na Moskiewskich Wyższych Kursach Reżyserskich i sztukę multimedialną w Szkole Artystycznej Rodczenki w Moskwie. W 2014 założyła studio artystyczne Mediamead, którego działania łączą matematykę, kino i sztukę multimedialną. Głównymi dziedzinami twórczości Alfutovej są sztuka naukowa, sztuka cyfrowa i sztuka aplikacji. Ten ostatni gatunek artystka zainicjowała osobiście. Sztuka aplikacji to dzieła tworzone i rozpraszane za pomocą aplikacji mobilnej. Prace Alfutovej prezentowane były muzeach i centrach sztuki, m.in. w Moskwie, Montrealu, Berlinie i Wiedniu. Obecnie artystka pracuje nad cyfrowymi awatarami, badając ich wpływ na życie współczesnego człowieka. Natalia Alfutova mieszka i pracuje w Moskwie.

Yaroslav Kravtsov jest niezależnym twórcą gier, artystą nowych mediów i popularyzatorem gier wideo. Od 2007 zajmuje się profesjonalnym tworzeniem gier. Kravtsov ukończył fizykę na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Obecnie jest dyrektorem kreatywnym platformy Expload, zajmującej się projektowaniem i dystrybucją gier typu Open Eyes. Artysta prowadzi kurs tworzenia gier dla użytkowników Unity w Scream School w Moskwie oraz koordynuje konferencję DevGAMM, odbywającą się w Moskwie, Kijowie i Mińsku.